دستگاه برش و پانچ چند ایستگاهه

 

در دستگاه های برش و پانچ ، پروفیل به طول نهایی برش خورده و مطابق نقشه تعیین شده پانچ هایی با فرم های مشخص انجام می شود. این دستگاه ها برای پروفیل های مختلف،  مطابق طول و سطح مقطع مورد نظر طراحی و ساخته می شوند. برش دقیق، تکرارپذیری بالا و توانایی پانچ فرم های پیچیده از ویژگی های دستگاه های پانچ و برش ایستگاهی می باشد. در این دستگاه ها بسته به نیاز مشتری امکانات زیر در نظر گرفته می شوند:


·         تعویض تیغه با قابلیت چندین بار تیز شدن

·         تعویض ابزار که قابلیت تکمیل پروفیل برای چند پروژه مختلف در یک دستگاه را امکانپذیر می سازد.

·         سنسور برای چک کردن مکان قرارگیری پروفیل در دستگاه و یکنواختی آن

·         تک ایستگاهه یا چند ایستگاهه بودن دستگاه  
 

دستگاه برش گیوتینی

دستگاه برش گیوتینی در طیف گسترده ای از نوارها جهت برش های ساده یا فرم دار مورد استفاده قرار می گیرد. تیغه این دستگاه ها از نوع گیوتینی و با حرکت رفت و برگشتی می باشد و قابلیت تعویض و چندین بار تیز شدن دارند. 


 

 

دستگاه شیارزنی (ناچینگ)

در فرایند تکمیل نوار لاستیکی، از این دستگاه برای شیارزنی بر روی سطح پروفیل های نرم و سخت استفاده می شود. معمولاً در دستگاه ناچینگ همزمان با عملیات شکاف زنی برش طول نهایی نیز انجام می شود. تیغه این دستگاه مانند سایر دستگاه های برش قابلیت چندین بار تیز شدن و یا تعویض را دارد. سنسورها وجود نوار در دستگاه و قرارگیری صحیح آن را تایید می کنند. دستگاه سوراخکاری (دریلینگ)

عملیات سوراخ کاری نوارهای دور درب با فواصل ثابت یا متغیر به منظور پین گذاری اتومات یا دستی یا ایجاد مکانیزمی برای ورود و خروج هوا به پروفیل (ventilation) انجام می گیرد. در فرایند تکمیل،  همزمان با عملیات سوراخکاری امکان برش پروفیل به طول نهایی نیز وجود دارد. سنسورهای تعبیه شده وجود پروفیل و قرارگیری صحیح آن در دستگاه را تایید می کنند.