اتوماسیون و رباتیک

امروزه افزایش رقابت در بازار مستلزم به کارگیری روش های نوینی برای افزایش بهره وری و کاهش قیمت تمام شده است. اتوماسیون صنعتی این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد تا همزمان با افزایش دقت و بهره وری، کیفیت محصول نهایی نیز افزایش یابد. ما راه حل های نوینی در زمینه انواع سیستم های اتوماسیون صنعتی ارائه می دهیم که کلیه مراحل از طراحی اولیه تا مونتاژ را شامل می شود. راه حل های پیشنهادی ما به واسطه بهره گیری از نیروی متخصص و با تجربه و تکنولوژی روز پاسخگوی نیاز مشتری با هر سطح از پیچیدگی می باشد. 


همکاری با تیم رباتیک دانشگاه فردوسی

در بخش رباتیک، به موجب قراردادی از سال 1393 شرکت همگر توس به عنوان یک شرکت دانش بنیان با تیم رباتیک دانشگاه فردوسی (FUM) ارتباط علمی نزدیک و دو سویه دارد. روبات بازوی ماهر شش درجه آزادی با مشارکت دانشگاه فردوسی مدل سازی، طراحی و ساخته شده است. وزن عملگر نهایی درنظر گرفته شده برای این ربات 20 کیلوگرم با شعاع دسترسی 1/4  متر می باشد که نیاز بخش زیادی از صنعت حال حاضر و آینده کشور را تامین خواهد کرد.

 

 

ربات بازوی ماهر شش درجه آزادی

این ربات شامل پایه، بازوی اصلی و مجری نهایی است و تمام مفاصل قابلیت چرخش دارند. از این ربات می توان در کاربردهای صنعتی شامل جوشکاری، پاشش رنگ، بسته بندی، برشکاری، انتقال قطعات، تزریق چسب، سوراخ کاری و براده برداری استفاده کرد.


ویژگی های فنی ربات بازوی ماهر شش درجه آزادی:

 

·         تعداد محورها : 6

·         وزن عملگر نهایی: 20 kg

·         شعاع دسترسی: 1400 mm

·         تکرارپذیری: 0.05mm±

·         ترمز مکانیکی: تمام محورها

·         وزن ربات : 200 kg

·         استفاده از شبکه صنعتی Ethercat در سیستم کنترل ربات


 

       

 

ربات SCARA


ربات SCARA با چهار درجه آزادی (سه درجه دورانی و یک درجه خطی) قابلیت چرخش در جهت  Xو Y و چرخش و حرکت مفصل اصلی در جهت Z را داراست. این ربات برای حرکت در جهت افقی آزادی عمل بیشتری نسبت به محور عمودی دارد و نسبت به ربات دلتا قابلیت حمل اجسام سنگینتری را دارد همچنین به عنوان بردارنده و گذارنده صنعتی شناخته می شود و در صورتی که بازوهای ربات به خوبی محافظت شوند، برای کاربرد در محیط آلوده، در حضور مواد خورنده و کاربردهای زیر آب نیز گزینه  مناسبی است.


·         تعداد محور: 4

·         وزن عملگر نهایی 2 kg

·         شعاع دسترسی 650 mm

·         تکرارپذیری: 0.02 mm

·         ماکزیمم سرعت خطی در صفحه XY: 8.5 m/s

·         زمان مورد نیاز برای عملیات گذاشتن و برداشتن 0.5 S

 

       

ربات موازی دلتا

به طور کلی حرکت ربات های موازی نسبت به ربات های سری سفت تر و در مکان یابی دقیق تر عمل می کنند.استفاده از ربات دلتا در کاربردهایی که مستلزم انجام عملیات با سرعت بالاست و با قطعات سبک سر و کار دارد، گزینه بسیار مناسبی می باشد. سینماتیک این ربات بر مبنای مکانیزم های موازی نگار است، در این ربات سه پایه با طول ثابت با چهار درجه آزادی سه درجه خطی و یک درجه دورانی قابلیت های حرکتی ربات را مشخص می کنند. این ربات در محدوده کاری خود در راستای محورهای X و Y آزادانه حرکت می کند در حالی که حرکت آن در جهت محور Z محدود است. هدایت ربات توسط سیستم ویژن صورت می گیرد.

به دلیل امکان پوشش پایه ربات و در نتیجه عدم ایجاد آلودگی در محیط این ربات در صنایع غذایی، دارویی و الکترونیک کاربردهای فراوانی دارد.

 

·   وزن عملگر نهایی: 2 kg

·   حرکت افقی: 700(300) mm

·   حرکت عمودی: 300 mm

·   تکرارپذیری: 0.1mm±